Jestem świadomy, rozumiem, pomagam.

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu, w związku z przypadającym 2 kwietnia Światowym Dniem Autyzmu, społeczność uczniowska miała okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat świadomości funkcjonowania osób ze Spektrum Autyzmu. Uczniowie na znak solidarności z osobami ze Spektrum Autyzmu ubrali się na kolor niebieski, który jest symbolem dla w/w dnia.

Zostały ustawione tablice informujące na temat Autyzmu. Pedagog specjalny Dorota Suligowska przeprowadziła zajęcia dla uczniów, którzy mogli pogłębić swoją wiedzę oraz świadomość o tym, jak zrozumieć, komunikować się oraz pomóc kolegom i koleżankom, którzy są uczniami naszej szkoły, aby wszyscy czuli się ważni i zrozumiani.